Olimpiakos – badania wydolnościowe w W-wie 7-9 grudnia

Bez kategorii
27 lis 2012 20:30

Jesień to dla większości kolarzy koniec sezonu i planowanie następnego. Nowe cele wyścigowe. Aby je osiągnąć trzeba mieć dobry całoroczny plan treningowy. Dobry plan musi uwzględniać bieżącą kondycję i potencjał organizmu.Trzeba także znać własne strefy treningowe (tętna lub/i mocy). Do tego służy badanie wydolnościowe.

Ważne jest także dobranie odpowiedniej diety na okres przejściowy, przygotowawczy i wyścigowy.

Od tego roku współpracuję w tym zakresie z Olimpiakosem. Korzystam z diet, które opracowują eksperci. Dzięki nim zszedłem z wagi, nie tracąc mocy potrzebnej do intensywnych treningów. Zadbano także o zestaw suplementów, które przede wszystkim miały na celu ochronę mięśni i dostarczenie minerałów traconych podczas treningów.

Mój plan treningowy został dostosowany na podstawie wyników badania wydolnościowego, które wykonałem w marcu. Skorygowano także moje strefy treningowe. Poprzednie były określane na podstawie „testu drogowego” (wg Friel’a). Po badaniu wydolnościowym są one wyznaczone dużo dokładniej i nie ma ryzyka że dany trening będzie odbywał się z nieadekwatną intensywnością.

Wszystkim kolarzom z Warszawy i okolic polecam spotkanie z ekspertami Olimpiakosu. Będą w Warszawie w weekend 7-9 grudnia. Najlepiej jak najszybciej napisać lub zadzwonić:

e-mail: biuro[małpa]olimpiakos.org.pl    
tel. : 516183830 (Mgr Justyna Mizera – dietetyk sportowy)
508356718 (Dr Krzysztof Mizera – fizjolog)

Więcej informacji na http://www.olimpiakos.org.pl