Wernisaż wystawy „Moje Race Around Austria”

Bez kategorii
19 mar 2013 11:17

 

Szanowni Państwo!

W imieniu Burmistrza Dzielnicy Ursynów Pana Piotra Guziała przesyłam w załączeniu zaproszenie na wernisaż wystawy „Moje Race Around Austria”, który odbędzie się 22 marca br. (piątek) o godz. 17.30 w pasażu przez Ratuszem Dzielnicy Ursynów (AL. KEN 61, stacja metra Imielin). Wystawa zdjęć fotografa Jacka Turczyka ukazuje udział mieszkańca Ursynowa Remka Siudzińskiego w kolarskim wyścigu bez przerwy dookoła Austrii w 2012 roku.

 

Remek Siudziński – ultrakolarz

Jestem ultrakolarzem, czyli uczestnikiem bardzo długich wyścigów kolarskich trwających bez przerw. Dwukrotnie pokonałem Bałtyk-Bieszczady Tour o długości 1008 kilometrów. W 2012 roku na 1559. kilometrze Race Around Austria wyeliminowała mnie choroba. Do mety zabrakło 600 kilometrów. W tym roku wracam do Austrii, aby zaliczyć cały dystans! Moim celem sportowym jest przejechanie Race Across America (4800 kilometrów). Zawodowo pasjonuję się analizą danych i odkrywaniem w nich interesujących reguł. Mieszkam z żoną i dwójką dzieci na warszawskim Ursynowie.

 

Jacek Turczyk – fotograf

Od prawie 20 lat zajmuję się fotografią zawodowo a od 17 pracuję dla Polskiej Agencji Prasowej. Moim głównym zajęciem jest dokumentowanie poczynań naszych oficjeli a w szczególności urzędującego Prezydenta RP, dlatego też, kiedy pierwszy raz usłyszałem od znajomego o kolarzu który planuje jeździć rowerem po Austrii przez kilka dni non stop pomyślałem sobie: „ot wariat i tyle”, ale kiedy rozmawiałem z nim po raz drugi, byłem zdecydowany pojechać za tym wariatem. Tak znalazłem się w zespole Remka na RAA 2012…

 

Wystawa będzie dostępna do końca kwietnia br.

 

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Dominiak
Naczelnik Wydziału Promocji
dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy

 

 

 

ultrakolarz_zaproszenie