Na czym przejechać Amerykę?

Bez kategorii
27 maj 2014 08:29

Na Race Across America potrzebny jest sprzęt, który spełni konkretne wymagania. Powinien być komfortowy, aby przez 12  dni i nocy wieźć zawodnika neutralizując nierówności oraz bezawaryjny i lekki,  by z jak najmniejszym oporem dowieźć go do mety.


Obserwując ultramaratończyków oraz elitę kolarską, wyłania się dwóch liderów- producentów rowerów. Są to Specialized serii Roubaix oraz Trek Domane. Tego pierwszego rekomenduje Tom Boonen, z kolei a Treka nie kto inny, tylko Fabian Cancellara. Kibicom i miłośnikom kolarstwa nie trzeba chyba przybliżać  sylwetek zwycięzców kultowego Paris – Roubaix. Remek Siudziński/ Ultrakolarz wraz z zespołem zdecydował się wybrać Treka, ale też doposażył go w świetny wynalazek Specialized – Sztycę CG-R Carbon Seatpost.

Kompletowanie sprzętu to duży wydatek. Tym większy, że Ultrakolarz potrzebuje dwóch rowerów (w tym jeden rezerwowy). Rowery Remka zostały doposażone w najlepszy możliwy sposób w ramach naszych możliwości finansowych.Nasze Treki  Domane 4.3 zostały złożone na osprzęcie klasy Ultegra (napęd)  i 105 (hamulce) Wszystko toczyć się będzie na kołach Mavic ksyrium sls i oponach Continental grand prix 4000. Do pokonywania Koldylierów i Apallachów posłuży kaseta 11-32 zębów oraz tarcza 34-50.

Do tak długiej jazdy niezbędne są również inne drobne, ale ważne elementy, jak: wspornik kierownicy – tzw. lemondka. Ultrakolarz używać będzie tranz-x, oraz podwójną grubą owijkę i żelową wkładkę pod owijkę.Rower wyposażony będzie w niezbędne oświetlenie oraz zostanie oklejony taśmami odblaskowymi zgodnie z wymaganiami organizatora Race Across America.

Wielkie podziękowania dla ludzi, którzy pomogli w sprowadzeniu oraz złożeniu sprzętu dla Ultrakolarza. Dziękujemy kolegom ze sklepu AIRBIKE z Ursynowa oraz Cozmobike z Izabelina  www.cozmobike.pl

Zaglądajcie tam! Czekają na was fachowcy i  pasjonaci rowerów .

Cezary Urzyczyn

Tagi: , ,