Remigiusz Siudzinski pracuj.pl – Zawodnik nr 512 w Race Across America 2014 (dzień 1)

Bez kategorii
12 cze 2014 02:35

Po upływie  1d 01:16:52 Ultrakolarz pokonał 356,4 mili, co stanowi 11,9 % trasy najcięższego wyścigu kolarskiego na świecie – Race Across America.

O godz. 12:48 czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time)[1], który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA, zawodnik Remigiusz Siudzinski pracuj.pl wystartował w Race Across America 2014.

Zawodnik startuje w wyścigu w kategorii solo mężczyźni poniżej 50 roku życia na pionowym pojedynczym rowerze. Remek jest pierwszym Polakiem stratującym w RAAM w kategorii solo.

 

 

Pierwszego dnia wyścigu, ze względu na małe odległości pomiędzy Zawodnikami i Zespołami oraz wąskie drogi bez bezpiecznego pobocza, od Oceanside do Old Castle Road regulamin zakazuje pomocy pojazdów wspierających. Na ten odcinek Zawodnik miał przygotowany zapas wody i jedzenia.

Od Old Castle Road do 19:00 czasu lokalnego dozwolone było jedynie wspieranie wyprzedzające (leapfrog support)[2]. Dopiero od Borrego Springs Remigiusz Siudziński jechał z pojazdem wspierającym.

 

 

Pierwsze osiem godzin w pojeździe wspierającym jechali: Jarosław Siudziński – lider Zespołu, Michał Dąbski i Kuba Kiedrowicz. W pojeździe wspierającym zawsze są minimum trzy osoby: kierowca, nawigator i karmiciel.

Zmiana ekip w pojeździe wspierającym odbywa się co około 8h. Podczas pierwszej doby odbyły się trzy postoje:

  • Postój pierwszy (ok. 15-minut): 5 minutowy masaż Zawodnika wykonany przez Jacka Siudzińskiego, wymiana baterii w sprzęcie Zawodnika, zamiana ekip w samochodach;
  • Postój drugi (ok. 30 minut): Kilkuminutowy masaż i odpoczynek Zawodnika, wymiana baterii, zamiana ekip w samochodach.
  • Postój trzeci (ok. 2 godzin): długi masaż, ciepły posiłek dla Zawodnika: kasza kuskus i pierś z kurczaka, sen.

Remigiusz Siudziński co godzinę wypija nutridrink, przyjmuje żele z węglowodanami i pije dużo wody z izotonikami (ponad jeden bidon na godzinę).

 

W ciągu pierwszej doby za pomocą systemu nawigacyjnego napisanego przez Lidera Zespołu, Jarosława Siudzińskiego Team przesłał 5 informacji. Każda zawiera bieżące wiadomości:

  • czas lokalny,
  • czas wyścigu,
  • Stan
  • skład Zespołu w pojeździe wspierającym, na przykład:
    Kierowca: Czarek
    Nawigator: Mariusz
    Karmiciel: Zbyszek
    Operator: Mariusz
  • średnia prędkość
  • wysokość
  • ilość mil przejechanych przez Zawodnika od startu Wyścigu
  • ilość mil pozostały do mety RAAM
  • czas jazdy
  • ilość czasu pozostałego do zakończenia wyścigu
  • pokonane przewyższenia (również w przeliczeniu procentowym)

Informacje o postępach w jeździe oraz ciekawostki dot. Race Across America są na bieżąco publikowane na fanpejdżu Ultrakolrza: https://www.facebook.com/Ultrakolarz

Zawodnika 512 – Remigiusz Siudziński pracuj.pl można śledzić na stronie: http://www.ridefarther.com/

 

Team Ultrakolarza liczy osiem osób. Siedem towarzyszy Remkowi w USA:

  1. Jarosław Siudziński – Lider Zespołu
  2. Cezary Urzyczyn – Wicelider Zespołu
  3. Michał Dąbski – trener mentalny
  4. Jacek Siudziński – opieka medyczna
  5. Mariusz Michalik – obsługa foto/video
  6. Zbigniew Myśliński – wsparcie techniczne
  7. Kuba Kiedrowicz – wsparcie techniczne

 

Jedna osoba, Martyna Kwiatkowska, z Polski wspiera Zespół. Martyna odpowiada, m.in. za obsługę strony http://ultrakolarz.pl/, fanpejdża: https://www.facebook.com/Ultrakolarz i kontakt z mediami.

Martyna Kwiatkowska

martyna@ultrakolarz.pl

509-148-901

 


[1] Race Across America odbywa się w 4 strefach czasowych. Podczas wyścigu oficjalnym czasem raportowania i śledzenia Zawodników jest czas wschodnioamerykański letni (US Eastern Time Zone, Eastern Daylight Time (EDT). Czasy startu podany jest według czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time), który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)

 

[2] Wspieranie wyprzedzające (Leapfrog Support) – sposób wsparcia, podczas którego Pojazd Wspierający nie jedzie bezpośrednio za Zawodnikiem, ale wyprzedza go w tempie ruchu ulicznego. Samochód zatrzymuje się na poboczu, czeka, aż Zawodnik go wyprzedzi, a następnie dogania go w tempie ruchu ulicznego i zatrzymuje się znowu. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)